PÄIKESERANNIK-SUNNY BEACH
Bulgaaria kuurort Päikeserannik( Slancev Brjad/Sunny Beach) asub Musta mere lõunarannikul, 32 km. Burgasest ja 140 km. kaugusel Varnast.
Kuurort rajati alustati 1960-date alguses ja tänaseks on Päikeserannikust kujunemas Bulgaaria suurim, elavaim ja kaasaaegseim kuurort.


Päikeserannik

Suvehooajal 2016.a. toimuvad otselennud Burgasesse lennukompanii Bulgaaria lennufirma BHAIR  Airbus A319 lennukitel. Pagasimääraks on lubatud iga reisija kohta 20 kg äraantavat pagasit ning 8 kg käsipagasit. Toitlustamine lennuki pardal on lisatasu eest. Toitlustust saab ette tellida vähemalt 24 tundi enne väljalendu. 

Lapsed kuni 2.a. reisivad tasuta ilma eraldi istekohata ja lapsevankri üleveo eest tasu ei võeta


2016 suvehooaja otselennud Tallinnast  toimuvad lennud Burgasesse  02.06-08.09.2016 neljapäeviti. Reisi kestus 7ööd.

Lennuajad

Tallinnast Burgasesse (BGH4704) kl. 11:50-14:40

Burgasest Tallinna (BGH4703) kl. 8.00-10.50 

PÄIKESERANNIK-SUNNY BEACH


Bulgaaria kuurort Päikeserannik( Slancev Brjad/Sunny Beach) asub Musta mere lõunarannikul, 140 km. kaugusel Varnast ja 32 km. Burgasest.

 

Kuurort rajati  1960-date alguses  ja tänaseks on Päikeserannikust kujunemas Bulgaaria  suurim, elavaim ja kaasaaegseim  kuurort. Puhkajaid ootab ligi 150 hotelli, puhkemaja, villat ja pansionaati- igale maitsele ja rahakotile. Traditsiooniliselt on päevamelu ja ööelu koondunud kuurordi keskele. 


Kes soovib rahulikumat ümbrust peaksid valima majutuse paar kilomeetrit eemale. Söögikohti on sadu, esindatud on kõik maailmaköögid ja loomulikult laias valikus ka  bulgaaria toidud.


Rannajoon on ligi 8 km. pikk, rand ise küllalt lai 30-100 m,  puhta peenikese  liivaga, sekka luiteid. Põhja poolt kaitseb  kuurorti tuulte eest Stara Platina mäestik.  Kõrghooaeg on maikuust septembrini, õhusooja keskm. 24-30, vesi 20-26. Kuurort on pälvinud rahvusvahelise Sinise lipu – supelrandade kvaliteedisertifikaadi, mille on asutanud Euroopa keskkonnakomisjon. Seda antakse iga aasta puhkekohtade vee ja liiva puhtuse kontrolli tulemuste alusel.


Päikeserannik sobib  suurepäraselt lastega puhkamiseks. Vesi on soe ja  läheb aeglaselt sügavaks -  kõik on käe-jala juures ja aktiivset puhkamist leiab igaüks. Kuurordis on ka  mitu veeparki. Kõige suurem ja uuem on veepark Nesbar. 

 

Nessebari linnake  on kindlati üks  külastamisväärt koht. Traaklaste 4 at.ema kaluriküla on üleelanud kõikvõimalikud vallutajad, kes omakorda on oma jälje jätnud sellesse maagilisse paika. 40 ehitatud kirikust on tänaseni alles 10. Nessebaris on madalad puitehitised, kitsad-käänulid tänavad, imeliste vaadete ja hea toiduga restoranid, ja väikesed ranna-alad, kus mõnus ujuda.  

Svjatoi Vlas

Svjatoi Vlas on üks Bulgaaria kõige nooremaid kuurorte. 3000 elanikuga  kaunis rannikuasula asub Päikeserannikust viis kilomeetrit põhjas, Nesebari linnast üheksa ja Burgasest 38 kilomeetri kaugusel. 


Stara Planina mäeahelik ulatub paiguti peaaegu et rannani välja. Liivarannad (kogupikkuksega 1,5 km) paiknevad arvukate suplemiseks mugavate lahtede kallastel.

Svjatoi Vlas on vaikne ja rahulik, seega lastega peredele suurepäranen puhkamisekoht. Paari kilomeetri kaugusel asuv  Päikeserannik  aga võimaldab turistidel osa saada  suvisest ööelust. Seega sobib Svjata Vlas ka neile, kes lisaks lisaks rannapuhkusele, tahavad lõbutseda klubides ja diskteekides.


Vastutav reisikorraldaja: GoAdventure OÜ

 

PÄIKESERANNIK-SUNNY BEACH