![]() |
Mallorca ehk Majorca on üks neljast saarest( Menorca, Ibiza ja Formentera) Baleaaride saarestiku autonoomses piirkonnas . Saarestik kuulub Hispaania Kuningriigi koosseisu. Saarel on kaks ametlikku keelt: hispaania ja katalaani. Kohalikud räägivad katalaani mallorca dialekti. Saare nimi tuleb sõnast major, mis tähendab suur. Nii ongi. Mallorca on Hispaania suurim saar. Saare pindala on 3 624 km² ja ida-lääne suunas pikkust ca. 100 km, põhjast lõunasse ca. 75 km. Saarel on hea praamiühendus nii teiste Baleaari saarte kui Barcelona ja Valenciaga. Barcelonani , mis asub Hispaania idarannikul on ca. 200 km. Baleaaridel elab kokku 785 000 in, neist ligi 640000 elab Mallorcal. Läbi aegade on saart valitsenud erinevad võimud ja läbi aegade on saart laastanud nende võimude vaenlased. Sobivalt sopiline rannikuäär ja ligipääsmatud mäed muutsid saare pikkadeks aastateks piraatide kodusadamaks. Lisaks piraatidele on Mallorcalt pelgupaika otsinud ja leidnud kuulsad kunstnikud. Siin suvitas Frederic Chopin ja aastakümneid elas ning lõi oma parimad teosedsiin saarel tuntud sürrealist Joan Miro. Mallorcal käib puhkamas ka Hispaania kuningaperekond. Massiturismi huvi Mallorca vastu algas 1950 aastatel. Kui 1960 a. külastas saart 60000 reisijat, siis aastal 2008 ligi 3 miljonit.
Kindlasti on sellele kaasa aidanud mahe vahemereline kliima, erakordselt vaheldusrikas loodus ja seletamatu saarel olemise võlu. Arusaamaga , et homme on alati etem kui täna ja pole ka tänasel viga midagi ega kiiret kuhugi, harjub üllatavalt ruttu.
Päikest ja sooja merevett ihkajatele on parim aeg puhkuseks maikuust- oktoobri alguseni. Neile, kes soovivad enamat, sobib saar aastaringseks külastamiseks. Elu keeb siin ka talvel. Boonuseks soodsamad hinnad ja vähem inimesi.
|
![]() |
Rannad Suurimad rannad asuvad saare lõuna- ja idaosas. Saare põhjaosa parimad rannad on Alcudias. Lõunas on suurim, ligi 5 km, pikkune Playa de Palma liivarand. Üks kauneimaid randu on Es Trenc, mis ei ole kinnistunud ühegi kuurordi külje, seetõttu on looduslähedasem ja ehtsam. Rand on ca. 2 km pikkune, rannal laiust pole palju -20 m. Seevastu liiv on kuldkollane ja vesi siniselge. Saarel on palju väikeseid kaljudevahelisi maalilisi liivaseid lahesoppe (hisp k cala), kus hea puhata. Populaarne on Sa Calobra- väike rand mäekurude vahel, eriti maaliline sinna viiv looklev tee. Mallorcal on reeglina rannatoolid ja varjud on tasulised (al. 7 €). Palma de Mallorca on Baleaaride pealinn ning Mallorca ja kogu saarestiku suurim administratiivkeskus. Elav, värvikas, rikkaliku ajalooga Vahemere linnake . Tegemist on sadamalinna, kuurorti ja kaasaegse suurlinnaga, kus elab pea pool saarestiku elanikkonnast. Lähedal asub ka rahvusvaheline lennujaam.
Mallorcal tasub kindlasti külastada mägikülakesi, mis on säilitanud oma eheduse ja sõit mööda looklevaid teid mõlemal pool vapustavate loodusvaadetega on omaette elamus. Tänu raskele ligipääsule olid need külad kunagi piraatide pelgupaikadeks. Tänapäeva reisijale ligipääsmatuid kohti pole. Väga populaarne on Valldemossa küla, kus kunagi kloostriruumes Fr. Chopin oma tervist turgutas, kaaslaseks tuntud kirjanik George Sand. George Sand, kaasaaegse naise eneseteadvusega, suhtus väga piredalt tolleaegse saare igapäeva ellu ja ka elanikud ei jäänud kõrvale tema mürgistest märkustest. Mis ütleks ta nüüd , kui näeks tuhandeid inimesi särasilmi uudistamas tema magamistuba! |
![]() |
Mallorca ööelu Kõik suuremad ööklubid ja restoranid on koondunud peamiselt pealinna Palmasse ja mõnede suuremate hotellide piirkondadesse nagu Playa de Palma, El Arenal, Palmanova, Magaluf, Alcudia. Sissepääs klubidesse on tasuline, mõnikord sisaldab pilet ka 1-2 jooki.
Lastega reisile Mujal saare piirkondades (Silje, Mandijoje Kala, Kala Meskidoje, Sa Coma, Cala Major) ööklubisid praktiliselt ei ole ning sobivad peredele ja rahu armastavatele puhkajatele.
Veepargid Aqualand Magalluf Veepark Aqualand El Arenal Marineland on suur mere- ja troopikateemaline park Mallorca lõunarannikul, pealinn Palmast läänes Palma Nova lähedal. Pargis toimuvad 3 korda päevas delfiinide, merelõvide ja papagoide show’d, suur akvaarium erinevate kalade ja haidega, pingviinid, troopikamaja erinevate roomajate ja sisalikega, eksootiliste lindude ala ning väike veepark lastele. |
![]() |
Autorent Mallorca on just sellise suurusega, et autoga jõuab kõik tähtsamad kohad rahulikult läbi sõita. Saarel on esindatud kõik suuremad rahvusvahelised autorendifirmad, aga samas võib soovija valida ka kohalike firmade hulgast, mis tavaliselt on hinnatasemelt pisut odavamad. Tasub kontrollida, mis kuulub hinna sisse. Auto rentimiseks peab soovija olema vähemalt 21a vana (kallimate markide ja minibusside puhul 25a) ja omanud sõidulube vähemalt aasta. Renditud autot ei või transportida ühelt saarelt teisele. Võiks soovitada, et mägiteedel on palju mõttekam rentida kas mootorratas, mopeed või dziip. Lennujaam 11 km Playa de Palma 12 km Magalluf 17 km Valldemossa 18 km Santa Ponca 22 km Peguera 27 km Soller 30 km Cala Millor 71 km Ajavahe Mallorcal on kellaaeg Eesti ajast 1 tund taga. Ilm saarel vahemereline kliima kuuma suve ja pehme talvega , kõige kuum on juuli ja augustikuus, mil päevane õhutemperatuur on 29-35 kraadi. Maikuus on õhutemperatuur ca 22 ja merevesi 17-18 soojakraadi |
![]() |
Mallorca- Suur Saar Hinnad al. 720 EUR Väljalennud Tallinnast. Reiside kestus 7-14 ööd. |