Kultuuripealinn TURU, Kuningatee ja maaliline saarestik
182.-
16-19.06.2011 ja 18-21.08.2011 sõidame Euroopa 2011 aasta kultuuripealinna Turusse, Soome vanasse pealinna. Lisaks Turu linnale tutvustab reis ka Lääne-Soome idüllilisi väikelinnu ja Turu saarestikku, käiakse marssal Mannerheimi sünnikodus ja Soome presidentide suveresidentsi Kultaranta avatud aladel.
Kultuuripealinn TURU, Kuningatee ja maaliline saarestik
Kultuuripealinn TURU, Kuningatee ja maaliline saarestik

Turu veetlusest saab aru, jalutades mööda Aura jõe kaldaid, kiht-kihilt avaneb vaatajale linna pikk ja värvikas ajalugu. Keskaegne loss, Soome tähtsaim kirik ja palju muuseume, galeriisid ja mõnusaid söögi- ja joogikohti – see ongi Turu. 2011 aastal on seoses kultuuripealinnaks olekuga mitmeidki uuendusi ja tavalisest veelgi enam põnevaid sündmusi. Turu on oma nime saanud turuplatsi järgi – hommikused pontšikud või karjala pirukad turul viivad jätkuvalt keele alla!


REISIKAVA:

1. päev (neljapäev)
16.15 piletite registreerimine reisisadama A-terminali Eckerö Line kassas.
17.00 laev väljub Tallinnast, majutumine kahekohalistesse kajutitesse.
17.15 kohtumine giidiga laeva info juures(5 tekil), vaba aeg laevas.
18.30 rikkalik õhtusöök laeva rootsi lauas EckeröBuffet restoranis laeva kuuendal tekil (õhtusöök sisaldab majaveine, õlut, karastusjooke, kohvi ja teed)
Ööbimine laeval.


2. päev (reede)

6.00-6.45 hommikusöök laeva kohvikus Arkad, kuuendal tekil.

Buss alustab teekonda mööda vana kuulsat Kuningateed Turu saarestiku poole.
Parainen on üksildane maakild, linn mida igast küljest ümbritseb vesi. Ometi ei takista see olemast ka Põhjamaade suurima karjääri asupaik.
Nauvo kirikuküla on iseloomulik idüllilise loodusega rannaküla, kus toimekale elule viitavad värvikad paadikuurid.
Korppoos uhkeldab kivikirik, mille ajalugu ulatub 13.sajandisse. Jätame aega ka käsitööpoodidele ja kohvipausile.
Külastame Rymattylä kirikut, mille vanimad osad pärinevad samuti 13. sajandist, erilisteks vaatamisväärsusteks seintel säilinud lubjakivimaalingud.
Ekskursioon Luohisaari mõisa, see on Soome 20. sajandi ühe kõige silmapaistvama inimese, soome marssali ja presidendi Carl Gustaf Emil Mannerheimi sünnikodu. Jätkame Naantalis - ajaloolises peatuspaigas, kus linn kasvas ümber birgitiinide kloostri. Peatänaval ja mererannas on hulgaliselt väikesi kohvikuid, kunstigaleriisid ja vanavara poode. Käime tutvumas Soome presidendi suveresidentsi Kultaranta aiaga ja näeme eemalt armastatud Muumimaad.
Ööbimine Raisio hotellis, majutus kahe- ja kolmekohastes tubades (ühese toa lisamaks 25€).


3. päev (laupäev)
Hommikusöök hotellis.
Pärast hommikusööki ekskursioon Turus -vanas pealinnas, põlises kultuuri-ja hariduskeskuses. Turu on Euroopa kultuuripealinn 2011, tõeline pärl ka Põhjamaade linnade hulgas, mille ilu ja vaimsus avaldab sügavat muljet igale külalisele. Üheks Turu olulisemaks sümboliks on Aura jõgi, mis voolab läbi kesklinna. Olulist rolli mängis jõgi juba linna asutamisaegadel 13.-16. sajandil, olles Turu kui hansalinna peamiseks ühenduseks kaubateedega. Jõgi pole oma tähtsust minetanud ka tänapäeval, olles oma sadama ja laevaehitustehastega linna väga oluliseks osaks.
Külastame põnevat Turu kindluslossi (sissepääs sisaldub hinnas), mis sai alguse 13.sajandil ning elas hiilgeaegu 16.sajandil. Tutvume Soome rahvuspühamu, Turu toomkirikuga, kuhu on maetud kuningas Erik XIV abikaasa Kaarina.
Astume sisse botaanikaaeda. Vaba aega jääb ka lõunasöögiks mõnes hubases ja omanäolises restoranis või baaris ning sisseostudeks või purjelaeva Suomen Joutsen külastuseks.
Heidame pilgu ka Luostarimäe käsitööliste külla (sissepääs 6€,lapsed4 €), muuseumkülas on umbes 30 töökoda. Tutvume eeltööstusliku aja eluolu ja ametitega.

Sinisimpukka looduskeskus on esimene peatuspaik, mis tutvustab Turu saarestiku rahvuspargi põnevat veepealset ja veealust maailma.
Kohvipaus 17.sajandist pärit Westangärri mõisas, saame ülevaate lambakasvatusest, pakkumisel ostmiseks ka käsitöid, lambanahku ja lambaliha.
Käime vaatamas vana viikingihauda ja külastame Rosala Viikingikeskust(sissepääs 8€ ) mis näitab, et sõjakas ja seikluslik viikingimaailm on osa Soome ajaloost. Võimalus tõmmata selga viikingirüü ja katsetada ise sõjakirve heitmist
.
Hilisõhtuks jõutakse tagasi ööbima MS Nordlandia’le .


4. päev (pühapäev)
10.00 rikkalik hommikusöök laeva rootsi lauas EckeröBuffet restoranis laeva kuuendal tekil. Kajutid on reisijate kasutuses reisi lõpuni.
13.30 saabumine Tallinna

Paketi hind:
182.- € täiskasvanu
158.- € laps (kuni 17a.)

Hind sisaldab laevapileteid, ööbimisi laeval ja hotellis, sööke laeval MS Nordlandia ja hommikusööki hotellis.

Koostöös Eckeröline laevakompaniiga- www.eckero.ee

 
Nimi:*
Telefon:
E-mail:*
Küsimus või lisainfo soov selle reisi kohta:*
Zip code:
Phone:
Name:
E-mail: