Kuldsed Liivad

Kuldsed Liivad

Kuldsed Liivad (Zлатни пясъци) asub u.20 km. kaugusel Varna linnast ja on Bulgaaria kuulsaim ning populaarseim kuurort. Tallinnast Varnasse on ombes  2100 km, , lennusõit kestab sinna ca. 3 tundi


Kunagi ammu  matsid piraadid Varna lähedale kokkuröövitud kulla, aga õiglane maa neelas selle alla ja muutis  kuldseks liivaks.
Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk. Laius kohati ulatub 100 meetrini. Merevesi on selge ja puhas, valdavalt madala põhjaga ning keskmine veepemperatuur  küündib +24 soojakraadini. Kuurordi keskmine suvine õhutemperatuur ulatub 27°C-ni.   


Kuldsed Liivad on tunnistatud riigi puhtaimaks kuurordiks  ja laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi. Rohelised pargid, kullakarvalise peene liivaga mererannad ning kristallselge meri muudavad Kuldsed Liivad  suurepäraseks puhkusepaigaks.

Kuurordis on ideaalsed tingimused loodud ka spordisõpradele – siin on jahid, kaatrid, paadid, vesijalgrattad, veesuusad, samuti tennise-, korvpalli- ja käsipalliväljakud, keeglisaalid ning ratsutamisplats.  2003. aasta suvel rajati siia ka  veelõbustuspark.

Kuldsed Liivad  on rannikuala elavaim kuurort, mistõttu on linn noorte turistide üks meelispuhkepaiku – kuurordis on kasiino, ajaviiteteater, arvukalt restorane, ööklubisid, varieteesid ning kaupluseid.


Teised Bulgaaria populaarsed kuurordid on Päikeserannik( 40 km. Burgase lennujaamast), St. Konstantin( 10 km. Varnast) ja Obzor ( 60 km. Burgase lennujaamast).

Vastutav reisikorraldaja 
GoAdventure OÜ  

Kuldsed Liivad
Kuldsed Liivad
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,