Kindlustus

Reisile minnes peaks kindlasti vormistama reisikindlustus, et kaitsta end reisimisega seotud riskide eest. Kui juhtute haigestuma, lennukist maha jääma või kaotama pagasi, säästab kindlustus Teid suurtest väljaminekutest.

Tervisekindlustus  katab kulud, mis on tekkinud seoses reisija ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumiga.

Reisitõrkekindlustus hüvitab reisi ärajäämisest, katkemisest ning reisile või transiitlennule hilinemisest tingitud kulud.

Pagasikindlustus katab reisipagasi röövimise, kadumise või hävimisega seotud kulud.

Kindlustuse hind sõltub reisi sihtkohast, kestusest ning valitud kindlustussummast. Kindlustus on soodsam  üliõpilastele ja gruppidele. Perega koos reisides on kindlustus alla 12-aastastele lastele tasuta.

Meie pakume  SALVA kindlustust.
Vaata ka Salva Kindlustuse AS tingimusi  siit


Lisainformatsioon ja kindlustuse vormistamine

Euroopa ravikindlustuskaart

Soovitame ka  taotleda haigekassast  Euroopa ravikindlustuskaart  või selle asendussertifikaat, mis annab Teile õiguse teises riigis ajutise viibimise ajal saada   vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. 

Tervishoiuteenuse vajadus peab olema meditsiiniliselt põhjendatud ja arst peab arvesse võtma eeldatava viibimise kestust ja tervishoiuteenuse olemust.


Euroopa ravikindlustuskaarti ja selle asendussertifikaati saab taotleda ainult siis, kui on kehtiv kindlustus. Euroopa ravikindlustuskaart ja selle asendussertifikaat on  tasuta.

Euroopa ravikindlustuskaarti saab taotleda vähemalt 15-aastane inimene, kellel on pass või ID-kaart. Lapsele saab kaarti taotleda kuni 19. eluaastani ka lapsevanem või esindaja. Sündinud laps tuleb vanematel haigekassas arvele võtta ja vajadusel saab taotleda lapsele kohe Euroopa ravikindlustuskaarti


Vajaminev arstiabi ei ole tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Patsiendi omavastutustasusid patsiendile ei korvata. Samuti ei kata kaart riikidevahelise transpordi kulusid.

Seetõttu on soovitav sõlmida lisaks ka reisikindlustuse, sest üldjuhul tasub reisikindlustus omavastutustasude ja riikidevahelise transpordi eest.

 

Lisateavet saab haigekassa veebilehelt

Kindlustus

Liitu e-maililistiga:
Avaleht > Hea teada > Kindlustus
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,