Antalya

Antalya

Antalya lahe ääres asuv omanimelise provintsi pealinn Antalya on rahvaarvult Türgi 8. linn. Linna elanike arv läheneb 1 miljonile.


Antalya kuurorti peetakse üheks riigi tähtsaimaks turismikeskuseks.
Tauruse mäed kaitsevad seda piirkonda põhjatuulte eest, seetõttu lubab kliima siin kasvatada tsitruselisi, oliive ja banaane.
Erinevalt teistest Türgi kuurortidest ei ole meelelahutused siin koondunud üksnes hotellidesse, vaid neid võib leida kõikjal üle terve linna. Kõige luksuslikumad kauplused asuvad Atatürki tänaval. Kõige populaarsem diskoteek on Olympos, vabaõhudiskod toimuvad Klubis 29 ja Konyaalti rannas.


Legendi kohasel saatis Pergamoni kuningas Attalos 2000 aastat tagasi välja eelväed leidmaks paika, millele võrdset ei leidu – tõelist paradiisi maa peal. 
Antalyasse jõudnud väed selle siit ka leidsid. Koha ilust pimestatud Attalos käskis siia rajada linna, mille ta nimetas enda järgi Attaleiaks. Sellest on sajandite jooksul arenenud Antalya.


Liivarandu leidub ka keset Antalya linna, ent need ei ole eriti populaarsed: on ju Antalya pigem linna- kui rannakuurort. Enamus Antalya hotellidest on linnatüüpi.

Konyaalti rajooni hotellid kasutavad valge jämeda kiviklibuga kaetud munitsipaal-randu, kesklinna kaljusemates piirkondades asuvad hotellid on oma randadele ehitanud platvormid. Tõelised liivarannad asuvad Lara rajoonis.

Antalya
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,