Krabi

Krabi

Krabi paikneb Tai läänerannikul, Khra poolsaarel, 180 km Phuketist idasuunas ja ca. 1000 km Bangkokist. Elanikke on ligi 370000.


Krabi loodusmaastikud on ühed Tai kauneimad – hunnitud karstimoodustised, vulisevad kosed ning salapärased koopad ja muidugi värvikirev veealune maailm. 

Siinset asustust peetakse Tais kõige varasemaks ning kohalikud vihmametsad on  vanemad kui Amazonases. Krabi maakonna kõige tähtsamateks elatusallikateks peale turismi on veel kalapüük, krevetikasvatus ja kautsuki ning palmiõli tootmine.


Puhkajatele pakub Krabi valge puuderliivaga randu, häid võimalusi aktiivseks puhkuseks ja Tai köögi maitseelamusi. Peamine rannarajoon on linnast 18 km kaugusel paiknev Ao Nang. Linnakese rannakaide juurest väljuvad nn pika sabaga paadid, Poda, Koh Kai saartele ja Phra Nangi rannale, kus on puhanud Madonna, Brat Pitt jt kuulsused.

Krabil kulgeb elu vaiksemalt kui Phuketil. Meri on sinine ja peegelsile, sest ookeanilainetus  nendesse vetesse ei ulatu. Krabi randades ei ole lamamistoole  ega päikesevarjusid. Krabil tuleb päevitada rannarätikul või bambusmatil. Hotellides pakutavaid basseinirätikuid randa viia ei tohi ning seega tuleb Krabile minnes rannarätik kaasa võtta, koha peal osta või laenutada. Lamamistoole pole randades sellepärast, et siinsed rannad on avatud kõigile ning ühegi hotelli elanikele ei ole üheski rannas mingeid eeliseid võrreldes teiste hotellide elanikega ning ühelgi hotellil pole lubatud lamamistoolide abiga randa omastada.
Krabil on olemas ka täismõõduline Pakasai golfiväljak.Kindlasti tuleks tutvuda metsiku looduse keskel oleva Wat Tham Sua( tiigrikoobas) templiga. Enamus vaatamisväärsustest jääb rahvusparkide territooriumitele, näiteks Phi-Phi saared, Lanta saarestiku rahvuspark 52 saare ja saarekesega, Similani saared eemal India Ookeanis. Saari iseloomustavad järsud kaljud, rahulikud veed, fantastiline veealune elu, linnupesadega koopad ja võrratud valge liivaga rannad ja nende vahel mõned mangroovimetsad, millesse võib kajaki või kohaliku pikasabalise paadiga sõitma minna.
Kaljudes on koopaid, millest mõned maismaa omad on templitena kasutusele võetud ja merekaljud on täis grotte.Kuulsaim saartest on vast James Bondi saar Phangnga lahes - see on väikene saar, millel pesitses Mr. Scaramanga Bondi-filmist "Mees kuldse relvaga". Väga kaunid on ka vähemtuntud saared- Hongi saar- Ao Nangist 25 km kaugusel- saare sisemus sisaldab laguunide-tunnelite- kuristike –võrgustikku ning soodsa veeseisu korral saab madala tunneli kaudu saare sisemuses peituvasse järve sõita ja seal ujuda; Poda ja Hua Khwan ehk kanasaar - need saared on ümbritsetud värviliste koralliriffidega ja kihisevad värvilistest kaladest, kes tulevad peo pealt sööma.

Vaatamisväärsusi on ka kuival maal - sügaval metsas paiknevad tervistavad kuumaveeallikad, kus vesi on 35-40 kraadi ja kus saab soovi korral ka supelda ja enda tervist kosutada (kasulik veresoonkonnale).


 

Reiside algus on  Helsingist. Hind on 1 reisijale majutusega 2-ses toas
Reiside toimumise aeg on 21.11.2015-03.03.2016. Reisi kestus 15 ööd

Hotellid:

Swiss Chalet 2, ilma söökideta. Hind .al. 1275 EUR
Diamond Place 2, hommikusöögid. Hind al. 1375 EUR
Srisunksant Resort 4, hommikusöögid. Superior tuba Hind. al 1386 EUR
Klong-Muang-Inn 2*, BB, hind al. 1289 EUR 
Baanthara Guest House , ei sööke, hind al. 1374 EUR 
Thip Residence Boutique Hotel 3*, BB, hind al. 1390 EUR
Krabi Aquamarine Resort and Spa 3*, BB, hind al. 1395 EUR 
Andamanee Boutique Resort Krabi 3*, BB, hind al. 1429 EUR 
Pavilion Queen's Bay 4*, BB, hind al. 1469 EUR 
Alis Hotel & Spa 4*, BB, hind al. 1495 EUR 
Aonang all Seasons Beach Resort 3*, BB, hind al. 1525 EUR 
Krabi Thai Village Resort 4*, BB, hind al. 1599 EUR
Sofitel Krabi Phokeethra Golf & Spa Resort 5*, BB,hind al.2579 EUR

Hind sisaldab:
-edasi-tagasi lend, Helsingist
-transfeer lennujaam-hotell-lennujaam
-majutus valitud hotellis
-toitlustus (vastavalt hotelli valikule)
-pagas

Lisatasu
-ekskursioonid
-ühesetoa lisamaks
-kindlustus


Vastutav reisikorraldaja Uptravel OÜ

Krabi
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,