Kaunis Jõuluaeg Helsingis ja Porvoos
129.-
18.-20.12.2011. Porvoo on Soome vanuselt teine linn – tule ja tutvu selle imekauni väikese linnakesega jõulude ajal, kui linn on uhkes pidurüüs ja jõuluturu melu haarab kõiki kaasa! Meie jõulureis tutvustab lisaks Porvoole ka Soome pealinna Helsingit ja selle linna jõuluseid tegemisi – uhked jõulukaunistused, jõululaat Esplanaadil ja muidugi Soome jõuluhõrgutised!
Kaunis Jõuluaeg Helsingis ja Porvoos
Kaunis Jõuluaeg Helsingis ja PorvoosREISIKAVA:


1. päev (reede)
16.15 piletite registreerimine reisisadama A-terminali Eckerö Line kassas.
17.00 laev väljub Tallinnast, majutumine kahekohalistesse kajutitesse.
17.15 kohtumine giidiga laeva info juures(5 tekil), vaba aeg laevas.
18.30 rikkalik õhtusöök laeva rootsi lauas EckeröBuffet restoranis laeva kuuendal tekil (õhtusöök sisaldab majaveine, õlut, karastusjooke, kohvi ja teed)
Ööbimine laeval.


2. päev (laupäev)
6.00-6.45
hommikusöök laeva kohvikus Arkad, kuuendal tekil.

Võtame suuna kauni Porvoo poole mis asub endise Kuningatee ääres ja on üks Soome tuntumaid keskaegseid linnu. Jalutuskäigul vanalinna kitsastel madalatest majadest piiratud tänavatel külastame Soome ajaloo tähtsündmuse, 1809.a. Maapäeva toimumispaika - iidset Raekoda. Vilgas jõululaat Raekojaplatsil pakub käsitöid ning ümberkaudsed kohvikud kuulsat hõrgutist - Runebergi kooki. Porvoo oli Soome rahvuspoeedi, hümni sõnade autori Johan Ludvig Runebergi kodulinn.
Järgneval vabal ajal on soovijail võimalik külastada J.L.Runebergi majamuuseumi. Seejärel ülipõneva makettidemaailma Noark külastus. Edasi viib teekond igivanase, juba 1362. aastal mainitud Haiko mõisa. Praegune peamaja on küll sootuks noorem kuid see - eest tuntud arhitekti Armas Lindgreni looming, kes on muuhulgas kavandanud Estonia teatrihoone Tallinnas.
Vaatame kuulsa Soome kunstniku Albert Edelfelti töid.
Tagasisõit Helsingisse, kus ootab meid samuti jõululaat oma käsitööde külluse ning mitmesuguste hõrgutistega. Proovimist väärivad toidukioskites pakutavad praetud rääbised, vorstikesed, kuklid, glögi ja palju muud.
Soovijad saavad oma päeva lõpetada soovi kohaselt kas Flamingo veekeskuses (lisamaks 20€/in) või jõuluostudel Jumbo kaubamajas. Hilisõhtuks jõutakse tagasi laevale ms Nordlandia ööbima.


3. päev (pühapäev)
10.00 rikkalik hommikusöök laeva rootsi lauas EckeröBuffet restoranis laeva kuuendal tekil. Kajutid on reisijate kasutuses reisi lõpuni.
13.30 saabumine Tallinna

 

Hind: 129.- € täiskasvanu
100.- €
laps (kuni 17 a.)

Paketi hind sisaldab laevapileteid, ööbimisi ja sööke laeval ms Nordlandia.
Koostöös Eckeröline laevakompaniiga- www.eckero.ee

Nimi:*
Telefon:
E-mail:*
Küsimus või lisainfo soov selle reisi kohta:*
Zip code:
Phone:
Name:
E-mail: