Calella- kaunis liivarand ja Barcelona lähedal!

Calella- kaunis liivarand ja Barcelona lähedal!
Calella- kaunis liivarand ja Barcelona lähedal!

Calella  kuurort asub Barcelonale kõige lähemal ,  ca. 50 km. kaugusel. Raudteejaam on lähedal  ja Barcelonasse  võib tahtmisel kasvõi igal õhtul sõita aega veetma. Lisaks saab Calellast  mugavalt sõita kuulsasse Montserrati kloostrisse,  tutvuda Salvador Dalí muuseumi, külastada Girona kaunist vanalinna või   külastada  Andorrat. Ehkki läbi linna sõidavad elektrirongid, ei ole neid siia eriti kuulda, sest kogu raudtee ümbrus on palme, rododendroneid ja oleandreid täis istutatud.

Calellas on  u. 3 km pikkune  ja pea 60 m lai liivarand, seetõttu   ei teki ülerahvastatuse tunnet. Meri läheb siin ruttu sügavaks.  Rannikuala ääristavad palmid. Rannas toimuvad võistlused ja veepordimängud on siin erakordselt populaarsed. Puhkajatele laenutatakse veesuuski, purjelaudu, katamaraane ja jahte.

Kuurordist vasakul olevast supelrannast mööda treppe üles minnes ja kõnniteid pidi linnast eemaldudes viib 5–10 minuti tee puhkajad paari imekaunisse lahesoppi.

Calella kesklinn on pole suur , aga väga  õdus. Nagu ikka elav jalakäijatetänav ja mereäärnepromenaad rohkete  restoranide,  kohvikute ja  baaridega, kus pakutakse maailma rahvaste roogi ja kohalikke hõrgutisi. Hilja õhtul alustavad tööd diskoteegid, flamenkobaarid ja  ööklubid. Kesklinna kõrval on väike park.

Linna eripäraks on kaasaegsete hotellide ja vanalinna vahetu naabrus. Linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad XVI-XVIII sajandist pärit Iglesia de Santa Maria neoklassitsistlikus stiilis kirik, Municipal Dalmau troopikapark ja Calella muuseum-arhiiv.

Calella kuurort sobib suurepäraselt perepuhkuseks, sest hotellid asuvad rannale lähedal , toad on mugavad ja avaramad kui muidu.
Ka naaberkuurort Sant Pol de Mar on väga õdus ja maaliline linnake. Sant Pol de Mari asub Calellast  Barcelona poole suunduva rongiga üks peatusevahe kaugusel

Calella- kaunis liivarand ja Barcelona lähedal!
Calella- kaunis liivarand ja Barcelona lähedal!
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,